workexpress.pl

Praca, biznes, marketing, finanse

Praca

Studia adresowane do absolwentów posiadających tytuł licencjata, magistra lub inżyniera, pragnących pogłębić zdobytą wiedzę

Studia adresowane do absolwentów posiadających tytuł licencjata, magistra lub inżyniera, pragnących pogłębić zdobytą wiedzę

Niektórzy mogą wychodzić z założenia, że zdobycie dyplomu ukończenia studiów wyższych jest równoznaczne z zakończeniem kształcenia na uczelni. To nie musi być jednak prawda. Coraz więcej osób decyduje się na kontynuację nauki ze względu na chęć rozwoju kariery zawodowej i możliwości zdobycia nowych umiejętności. O jakich studiach mowa?

Studia podyplomowe: dlaczego warto?

Nauka na uczelni nie musi kończyć się po zdobyciu tytułu licencjata, magistra czy inżyniera. I nie chodzi wcale o podjęcie studiów doktoranckich, a możliwość nauki na studiach podyplomowych.

Czym właściwie są studia podyplomowe? To forma kontynuacji edukacji w szkole wyższej, która pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności z konkretnej dziedziny. Obecnie uczelnie mają w swoich ofertach często nawet po kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych. Na przykład studia podyplomowe  na Uniwersytetach WSB Merito mogą zainteresować zarówno osoby, które szukają „podyplomówki” z IT czy finansów, jak i prawa, zarządzania, psychologii, marketingu czy nieruchomości. Wybór jest ogromny, co oznacza, że prawdopodobnie każda osoba chcąca kontynuować naukę znajdzie kierunek odpowiedni dla siebie.

studia podyplomowe

Dlaczego jednak warto zapisać się na studia podyplomowe? Po pierwsze, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że „podyplomówka” to studia, w ramach których kładzie się większy nacisk na zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnych w pracy. Tym samym na naukę w tej formie często decydują się osoby, które chciałyby rozwinąć się zawodowo, awansować lub zmienić firmę, ale brakuje im do tego odpowiednich kompetencji.

Studia podyplomowe to świetny wybór dla przebranżawiających się

Nie ma też wątpliwości, że nauka na studiach podyplomowych może być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą się przebranżowić i rozpocząć karierę zawodową w zupełnie innej branży. Dzięki temu, że studia podyplomowe zazwyczaj trwają 1-1,5 roku, można stosunkowo szybko zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do startu w nowym zawodzie. Warto zresztą mieć świadomość, że coraz więcej osób będzie zmuszonych do coraz częstszego przebranżawiania się – i to niekiedy nawet wbrew własnej woli.

Do najważniejszych zalet studiów podyplomowych należy zatem zaliczyć możliwość podniesienia kompetencji w stosunkowo krótkim czasie, większe skupienie na praktycznych aspektach kształcenia, a także fakt, że zajęcia odbywają się wyłącznie w weekendy. Dzięki temu studia podyplomowe mogą bez przeszkód podjąć osoby pracujące na pełen etat.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij