image/svg+xml

WSZYSTKO O ROZMOWIE REKRUTACYJNEJ


Rozmowa rekrutacyjna, zawsze jest sytuacją stresującą. Jesteśmy poddawani ocenie, na którą składa się nasz wygląd zewnętrzny, nasze doświadczenie ale również jakość odpowiedzi na zadawane pytania. Jak w takim razie przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej tak, aby dobrze na niej wypaść i zostać zatrudnionym? Odpowiedzmy sobie na kilka pytań dotyczących tego tematu.

DLACZEGO REKRUTERZY NIE ZAPRASZAJĄ NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ?


Często jest tak, że po prostu nie mają czasu aby zadzwonić i powiedzieć Ci, że Twoje CV nie spełniało wymaganych kwalifikacji. Nie możesz być też zbyt gorliwy, proces rekrutacyjny trwa od kilku dni do miesiąca. Warto więc wybrać się na kilka rozmów aplikacyjnych, aby mieć pewność, że nie wylądujesz na lodzie. Może się też zdarzyć, że wyślesz swoje CV a pracodawca nie będzie posiadał żadnej oferty która pasowałaby do Twoich kwalifikacji. W takiej sytuacji może zadzwonić, ale dopiero wtedy gdy taka oferta się pojawi. Jedno jest pewne w fazie poszukiwania pracy, musisz uzbroić się w cierpliwość.
CZY NA PEWNO DOBRZE NAPISAŁEM CV?


JEŚLI ZASTANAWIASZ SIĘ CZASEM, CZY POWODEM BRAKU TELEFONÓW JEST ŹLE NAPISANE CV, MAMY DLA CIEBIE KILKA PORAD:

Po pierwsze, aplikuj tylko wtedy gdy Twoje doświadczenie jest zgodne z oczekiwaniami lub nie wiele mu brakuje. Rekruter zawsze najpierw na rozmowę zaprasza pracowników którzy spełniają oczekiwania pracodawcy.
Po drugie, dokładnie opisuj swoje doświadczenie, jeśli aplikujesz na stanowisko cieśli szalunkowego napisz w CV w jakich systemach pracowałeś, dodaj informacje czy pracodawcy u których pracowałeś mieścili się na terenie polski czy za granicą. To wszystko może zadecydować, o tym czy zostaniesz zaproszony na rozmowę. I pamiętaj jeśli pracodawca szuka osoby ze znajomością języka obcego, to brak znajomości tego języka może zadecydować o odrzuceniu kandydatury.
JAK SIĘ UBRAĆ NA ROZMOWĘ REKRUTACYJNĄ?


Przede wszystkim schludnie. To nie musi być czysty i niewygnieciony strój, który sprawi że ludzie będą na Ciebie patrzeć jak na osobę godną zaufania. Lepiej w tym dniu zrezygnować z ekscentrycznych lub sportowych strojów. Oczywiście na rozmowę rekrutacyjną nie musisz przychodzić w garniturze czy garsonce. Wystarczy skromny i stonowany ubiór. Drogie Panie, zadbajcie też o odpowiedni i stonowany makijaż. Postawcie na podstawowe kosmetyki i barwy.
JAKIE PYTANIA MOGĄ POJAWIĆ SIĘ NA ROZMOWIE REKRUTACYJNEJ?


PRZEDE WSZYSTKIM BĘDĄ TO PYTANIA O UMIEJĘTNOŚCI, JAKIE ZOSTAŁY ZADEKLAROWANE W CV. REKRUTER MUSI SPRAWDZIĆ, CZY:


Zadeklarowane umiejętności, są rzeczywiście posiadanymi. Czy wykazujesz się profesjonalizmem w trakcie rozmowy.
image/svg+xml

Twoja praca u wymienionych w CV pracodawców przebiegała prawidłowo, czy miałeś dobre kontakty z przełożonymi i współpracownikami.

Znasz język obcy w stopniu zadeklarowanym w CV, czy Twoja znajomośc języka pozwoli Ci pracować bezpiecznie.

W pracy spotkały Cię sukcesy i porażki, które zapamiętałeś. Twój stosunek do tych zdarzeń pokaże czy angażujesz się w pracę.
CZY MOGĘ ZADAWAĆ PYTANIA NA ROZMOWIE REKRUTACYJNEJ?


Oczywiście, jest to wskazane. Dzięki temu rekruter po pierwsze będzie wiedział że Ci zależy, po drugie ty będziesz wiedział czego się spodziewać. Najlepiej jeśli, zanotujesz pytania wcześniej i zabierzesz je ze sobą na rozmowę rekrutacyjną razem z CV.

Jesteś

OPIEKUNKĄ?

Wyjazd od zaraz!

Polecaj

i ZARABIAJ!